Korejská kosmetika 101

Pleťový krém slouží nejen k hydrataci pleti

Koláž fotek krému Pyunkang Yul

Nepříjemně napnutá, suchá nebo naopak příliš mastná a flekatá? Přesně tak to s pletí dopadne, když se o ni přestanete starat. Každá snaha se cení, pořídit si však pleťový krém bez rozmyslu, aniž byste pořádně znali jeho složení a účinky, pravděpodobně taky příliš velký efekt mít nebude. Nemažete-li se k tomu navíc pravidelně, pak nečekejte zázraky. Přitom stačí tak málo.

KRÉMY UMÍ NEJEN HYDRATOVAT

Pravidelné používání krému je základ. Zapomínáte se mazat a nevíte, jak to změnit? Vyzkoušejte jednoduchý trik a uložte produkt na viditelné místo. Například ranní krém asi těžko přehlédnete ráno u umyvadla. Naopak krém na noc položte na noční stolek, kde po něm můžete sáhnout i těsně před usnutím. Pleť potřebuje pravidelnou dávku hydratace, regulaci nadbytečné tvorby mazu a ochranu, kterou zajistí právě pleťový krém. Věděli jste, že některé dokonce obsahují ochranné složky, které zabraňují tomu, aby pokožka během dne nasála veškeré nečistoty, jako jsou smog, prach, kouř nebo bakterie?

KTERÝ JE TEN NEJLEPŠÍ

Pleť není jen suchá, mastná a smíšená. Proto nejsnazší cestou, jak objevit ten nejlepší, je nechat si při výběru poradit. Pokud hledáte komplexní péči, využijte náš kvíz, který je jednoduchý a zabere jen pár vteřin. Po jeho vyhodnocení od nás získáte zdarma návrh pečující rutiny na míru, který obsahuje produkty vhodné pro vaši pleť. Objednat pak můžete vaši péči najednou nebo vyzkoušet jeden produkt po druhém.

PYUNKANG YUL

Máte rádi pleťové krémy, které jsou extrémně výživné a hydratační, ale přitom obličej nezamastí a nezanechají lesklý? Podívejte se na značku Pyunkang Yul, která při výrobě jejich péče využívá minimum ingrediencí a snaží se vyvarovat tzv. vycpávkovým složkám, které v produktu nemají co dělat a neposkytují žádné účinky.

Mezi zajímavé složky, které jejich kosmetika obsahuje, patří extrakty z Coptis Japonica. Jde o kvetoucí rostlinu, původem z jížního Japonska. Využívá se nejen pro léčebné účely, ale právě i do pečující kosmetiky. Pleti poskytuje intenzivní a hlavně dlouhodobou hydrataci. Pokožka je příjemně vláčná po celý den, bez pocitu suchosti. Ve složení najdete také velmi oblíbené bambucké máslo, které přispívá k ochraně pleti a regeneraci. Kosmetika této značky je vhodná pro problematickou a citlivou pleť.