Korejská kosmetika 101

Je korejská kosmetika cruelty-free a vegan?

Banner s logem cruelty-free

Vítáme Vás u dalšího článku. Tentokrát se ponoříme do tématu, které je blízké srdci každého milovníka kosmetiky a planety: Je korejská kosmetika cruelty-free a vegan?

Vysvětlíme si oba tyto pojmy a popíšeme si, co musí výrobci a jednotlivé produkty splňovat, aby takové statusy mohly získat. Každý náš produkt a jejich výrobce jsme prověřili, abychom Vám mohli poskytnout přesné a aktuální informace. Popis ke každé značce naleznete níže v článku.

Tyto informace nyní naleznete také u každého produktu v našem e-shopu. Můžete si tyto produkty jednoduše vyfiltrovat a vybrat si pouze veganské kosmetické produkty nebo produkty od Cruelty-free značek.

Co znamená cruelty-free a vegan?

Cruelty-free kosmetika je taková, která byla vyvinuta bez jakýchkoliv testů na zvířatech. To zahrnuje celý proces výroby, od prvních laboratorních testů až po konečné kontroly kvality. Značka se může označit za cruelty-free, pokud své produkty netestuje na zvířatech nikde na světě a neexportuje do zemí, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem – jako je například v Číně.

Vegan produkty neobsahují žádné živočišné složky či vedlejší produkty. Toto složení založené na látkách jiného, než živočišného původu, je důležité pro ty, kteří hledají eticky vyráběné produkty.

Cruelty-free značky

K-beauty je známá svými inovativními a efektivními kosmetickými produkty. V posledních letech byl kladen větší důraz na etickou produkci. Podívejme se na stav některých oblíbených značek:

 • Abib: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám a jejich produkty jsou veganské.
 • Axis -Y: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám a jejich produkty jsou veganské.
 • Banila Co.: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Značka nabízí několik vegan produktů, ale ne všechny.
 • Beauty of Joseon: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám a jejich produkty, které naleznete na našem e-shopu, jsou veganské.
 • Benton: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám a jejich produkty jsou veganské.
 • Cosrx: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám. Značka nabízí veganské produkty, ale i produkty, které mají složky živočišného původu (jako například řada obsahující hlemýždí mucin).
 • Dr. Althea: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Produkty od této značky, které nabízíme na našem e-shopu, jsou veganské.
 • Dr. Jart +: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Značka nenabízí veganské produkty.
 • Frudia: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Produkty od této značky, které nabízíme na našem e-shopu, jsou veganské.
 • Goodal: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Značka nabízí několik vegan produktů, ale ne všechny.
 • Heimish: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Produkty od této značky, které nabízíme na našem e-shopu, jsou veganské.
 • Innisfree: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem.
 • Isntree: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám. Ne všechny produkty, které značka nabízí, jsou veganské.
 • Purito: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám a jejich produkty jsou veganské.
 • Pyunkang Yul: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Ne všechny produkty jsou veganské.
 • Round Lab: Nelze považovat za cruelty-free značku, jelikož prodává své produkty na území, kde je testování na zvířatech vyžadováno zákonem. Produkty od této značky, které nabízíme na našem e-shopu, jsou veganské.
 • Tocobo: Tato značka je známá svým závazkem k cruelty-free praktikám a jejich produkty jsou veganské.

Je důležité poznamenat, že status těchto značek se může měnit a proto je vždy doporučeno ověřit aktuální informace přímo u výrobců.

Kdy se značka považuje za cruelty-free?

Prohlášení o tom, že značka je cruelty-free, je silné tvrzení. Značka musí zajistit, že žádné její produkty nejsou testovány na zvířatech v jakékoliv fázi výrobního procesu, a to platí i pro suroviny od dodavatelů. Další podmínkou je, že značka nesmí exportovat do zemí, kde jsou takové testy vyžadovány legislativou.

V dnešní době, kdy mnoho spotřebitelů hledá kosmetiku, která je šetrná k životnímu prostředí a eticky odpovědná, může být status cruelty-free a vegan velkým bonusem pro značky, které chtějí ukázat svůj závazek k těmto hodnotám.

Jak to tedy je?

Situace ohledně cruelty-free statusu je poměrně složitá. Ačkoliv všechny značky vyjadřují svůj pozitivní postoj ke cruelty-free, nelze je všechny právem takto označovat. Značky, které se vzdávají působení na určitých trzích, kde je testování na zvířatech vyžadováno, by to postavilo do nespravedlivé pozice.

Jsou však produkty takových značek nekvalitní a neetické? To vůbec ne. Produkty jsou bezpečné a kvalitní, ovšem z etického hlediska je není možné stavět na stejnou úroveň.

Doufáme, že Vám tento článek pomůže k lepší orientaci v těchto etických otázkách. V tomto roce máme v plánu přinést Vám více cruelty-free značek, abychom i my co nejvíce podpořili celosvětové zastavení testování na zvířatech.