Korejská kosmetika 101

Kouzlo pleťové masky – jaké je její místo v pečující rutině?

Pleťová maska je příjemná a relaxační záležitost. Jde však o extra péči navíc a sama o sobě k udržení krásné pleti nestačí. Pokud se o pokožku na obličeji nestaráte a zachraňujete to jednou za čas maskou, budete dříve či později litovat. Účinky jsou sice okamžité a může se zdát, že to tak stačí, ale z dlouhodobého hlediska taková péče zkrátka nefunguje. Zejména, blížíte-li se k věku, kdy se objevují první vrásky. Dbát na pravidelnou, pečující rutinu a kombinovat ty správné produkty, se vyplatí. Pokud si nevíte rady s výběrem, vyzkoušejte náš test a získejte zdarma návrh vhodné péče pro vaši pleť.

ÚČINKY MASKY A PODLE ČEHO VYBÍRAT?

Pleťová maska, podobně jako sérum, pečuje ve spodních vrstvách. Neúčinkuje tedy jen na povrchu a díky tomu poskytuje hloubkovou a zároveň dlouhodobou péči. Obsahuje ingredience, které umocňují vstřebávání aktivních látek, s jejichž pomocí pleť prokoukne nejen na dotyk, ale i na pohled. Proto máme často po sundání pleťové masky pocit omlazujícího efektu.

Při výběru pleťové masky se jako první orientujte podle toho, v jaké je formě. Klasické masky, krémové či pudrové, jsou nejvíce účinné pro mastnou nebo problematickou pleť. Největší efekt slupovací masky je vyčištění a peeling.  Trápí-li vás suchá kůže a šupinky, zvolte tuto variantu. Látkové jsou zase zárukou pořádné dávky hydratace a výživy, což je základ pro každý typ pleti. Korejské pleťové masky oprávněně patří mezi velmi oblíbené. Obsahují totiž aktivní látky, které kromě hloubkové péče sjednocují barevné nerovnosti a tím zajistí rozjasnění celého obličeje.

PLEŤOVÁ MASKA PŘED NEBO PO APLIKACI SÉRA?

Každá správná, pečující rutina obsahuje několik kroků, avšak aplikací pleťové masky rozhodně nikdy nezačíná. Mezi první kroky patří vyčištění pleti, poté následuje tonizace určená k vyrovnání PH pleti a následně exfoliace – tu není třeba dodržovat každý den. Následně přichází na řadu sérum, jehož účinky lze umocnit právě následnou aplikací masky. Jako poslední si dopřejte oblíbený pleťový krém, který působí na povrchu a tvoří zároveň i ochrannou vrstvu.

Účinky pleťové masky neumocníte tím, že si ji dopřejete pětkrát za týden. Dodá takovou péči, ze které pokožka čerpá několik dnů. Optimální je použití 1-2x za týden.

Věnujete pozornost složení a láká vás přírodní, clean kosmetika? Objevte zázračné účinky značky Bidalli. Čistě přírodní a 100% vegan péče pro všechny typy pleti.